Czym jest transformacja cyfrowa?
Co oznacza transformacja cyfrowa?
Transformacja cyfrowa to wykorzystanie technologii w celu przekształcenia procesów analogowych w cyfrowe. Z cyfryzacją mamy styczność we wszystkich dziedzinach życia: od smartwatchy po asystentów domowych sterowanych przez sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa bardziej odnosi się do sposobu, w jaki technologia zrewolucjonizowała działanie firm dzięki nowym jej dziedzinom, takim jak uczenie maszynowe, duże zbiory danych czy Internet rzeczy. Twoja marka nie musi się jeszcze martwić takimi skomplikowanymi sprawami, ale zdecydowanie potrzebujesz pewnego rodzaju strategii w transformacji cyfrowej.
Jaki wpływ ma cyfryzacja w biznesie?
Transformacja cyfrowa biznesu jest nieco bardziej złożona niż przejście z tradycyjnej poczty na pocztę e-mail. Chodzi o wykorzystywanie technologii w celu poprawy obsługi klienta, łańcucha dostaw, zarządzania kwestiami związanymi z interesariuszami i ogólnych procesów biznesowych. Jeśli więc mówimy o transformacji cyfrowej, chodzi nam o prawdziwą transformację. Aby w pełni wykorzystać technologie cyfrowe, musisz przygotować się na pełną transformację swojej firmy. Jeśli Twoja praca jest w dalszym ciągu analogowa, najwyższy czas na cyfrową zmianę.
Dlaczego każda firma powinna wykorzystywać strategie w transformacji cyfrowej?
Istnieje nieskończenie wiele powodów, dla których każda marka powinna przejść przez proces cyfryzacji – i to nie tylko dlatego, że robi to już cały świat. Strategia biznesowa każdego nowego start-upu jest w dzisiejszych czasach z gruntu cyfrowa, ponieważ starsze procesy ustępują miejsca nowszym modelom biznesowym. Te nowoczesne marki nie mają takich problemów z cyfryzacją jak starsze firmy. Wynika to z faktu, że młodsze przedsiębiorstwa są o krok przed innymi w zakresie efektywności operacyjnej. Oznacza to, że, jeśli chcesz rozwijać swoją markę, musisz dopasować swoje przepływy pracy do ery cyfrowej.
Ale nie chodzi tutaj tylko o pokonywanie konkurencji. Przejście na technologię cyfrową może zdziałać cuda dla Twojego zespołu, kultury firmy i jej ogólnej produktywności.
Przykłady transformacji cyfrowej
Przejście na narzędzia cyfrowe w biznesie nie musi być tak trudne, jak się wydaje. Czasami nawet najmniejszy wysiłek może zaowocować sukcesem i prawdopodobnie już nie raz taka sytuacja miała w Twoim życiu miejsce. Wszystkie poniższe punkty mogą zaliczać się do cyfrowej transformacji:
Bankowość cyfrowa
Cyfrowe kupony zakupowe
Cyfrowe karty lojalnościowe
Usługi typu click-and-collect
Samoobsługowe konta online dla klientów
Wszystkie te zmiany mogą się wydawać niewielkie, ale w rzeczywistości zostały wprowadzone przy użyciu automatyzacji, która ułatwiła korzystanie z danej usługi. A to z kolei sprawia, że klienci są bardziej zadowoleni.
Jakie są zalety cyfrowej transformacji?
Zaletom przejścia do środowiska cyfrowego po prostu nie da się zaprzeczyć. Oto kilka sposobów na ulepszenie marki:
Popraw zarządzanie zasobami
Tu szafka na dokumenty, tam pliki na pulpicie, tu jeden program dla jednego zespołu, tam drugi dla innego... Stare sposoby się nie sprawdzają. Procesy cyfrowe, takie jak przetwarzanie czy przechowywanie danych w chmurze, mogą zjednoczyć Twój zespół, zapewniając mu jedno, scentralizowane centrum danych online. Oznacza to, że współpraca, która kiedyś przebiegała tak, że dział sprzedaży w wolnej chwili przekazywał dokument do działu finansów, może teraz odbywać się błyskawicznie za pomocą bezpiecznego i chronionego folderu udostępnionego.
Dokumenty, zdjęcia czy nawet długie filmy mogą być bezpiecznie przechowywane online. Można w łatwy sposób uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca z poziomu komputera, laptopa czy urządzenia mobilnego.
Działaj wydajniej
Procesy cyfrowe prawie zawsze przebiegają szybciej niż analogowe. Na przykład kiedyś sfinalizowanie umowy zajmowało kilka dni lub nawet tygodni. Cyfryzacja pozwala skrócić ten czas do kilku minut. Dzięki podpisom elektronicznym nie musisz już przejmować się drukowaniem umów i przesyłaniem ich pocztą. Możesz po prostu wysłać prośbę o podpis na cyfrowym dokumencie za pomocą wiadomości e-mail. Odbiorca może go podpisać, jak tylko wiadomość od Ciebie znajdzie się w jego skrzynce odbiorczej. Nawet jeśli pracujesz z drukowanymi dokumentami, możesz nadal zwiększyć wydajność tej pracy dzięki skanerowi dokumentów Dropbox. Wystarczy, że użyjesz aparatu w telefonie i przekształcisz dokument w gotowy plik cyfrowy, który można wysyłać pocztą e-mail, udostępniać i bezpiecznie przechowywać na koncie Dropbox.
Jeśli praca przebiega płynnie, masz czas na to, by poświęcić się ważniejszym zadaniom — zrozumiała to nawet tak tradycyjna instytucja jak Uniwersytet w Sydney. Jej główny specjalista ds. informatyki zdradza: „Chcemy zapewniać naszym pracownikom i studentom optymalne formy współpracy, tak aby mogli koncentrować się na tym, co ważne — czyli swojej pracy. Dropbox idealnie wpisuje się w nasze cele”.
Udoskonalaj kulturę firmy
Biurokracja to zmora każdego zadowolonego zespołu — kto by chciał zgubić się w gąszczu papierkowej roboty i długich wątków wiadomości e-mail? Przejście na technologię cyfrową może poprawić ogólny komfort pracy zespołu w nieosiągalny przez starsze technologie sposób. Chodzi tu na przykład o burzenie silosów w pracy przez zwiększanie poczucia odpowiedzialności za pomocą możliwych do udostępnienia list zadań lub tworzenie otwartych kanałów komunikacji, takich tak wiadomości błyskawiczne, które umożliwiają nieformalne rozmowy między pracownikami bez opuszczania przez nich biurka. Niektóre dodatkowe korzyści w pracy, takie jak darmowe lunche czy lśniące nowe biura są przedstawiane jako kluczowe dla kultury firmy. Jednak wzrost liczby zespołów rozproszonych i firm pracujących zdalnie zwiększył potrzebę wspierania zespołów i utrzymywania ich lojalności, czego biura stacjonarne nie są w stanie już zapewnić. By prawdziwie wspierać i inspirować swój zespół (niezależnie od tego, gdzie się znajduje), upewnij się, że jest on wyposażony w odpowiednie narzędzia, które pomogą mu jak najlepiej wykonywać pracę i stale się rozwijać. Współcześni liderzy biznesu, którzy chcą zwiększyć satysfakcję pracowników, powinni nadać cyfryzacji należyty priorytet.
Osiągaj swoje cele biznesowe
To może być odważne stwierdzenie, ale przejście na technologię cyfrową może pomóc Ci szybciej osiągnąć cele biznesowe. Bez względu na to, czy chodzi o zyski czy obsługę klienta, w dzisiejszych czasach technologia cyfrowa jest jedyną drogą. Weźmy na przykład branżę e-commerce. Sprzedawcy offline nie mają przewagi w postaci mediów społecznościowych, dzięki którym można przedstawiać swoje produkty. Nie mają również list mailingowych pozwalających na utrzymanie stałych klientów ani analiz danych, które umożliwiają uzyskanie dokładniejszych informacji o klientach. Wymienione elementy są bardzo ważnym kryterium dla klientów i odgrywają one ogromną rolę w procesie decyzyjnym potencjalnego nabywcy. Niedostarczenie klientowi tego, czego potrzebuje, oznacza zmarnowaną szansę na konwersję, utraconego klienta i brak zysku.
Jak stworzyć mapę drogową transformacji cyfrowej?
Jeśli Twoja firma jest już gotowa na to, by wykorzystać nowe technologie, potrzebna Ci będzie mapa drogowa transformacji cyfrowej, która Cię poprowadzi. Starania zmierzające w kierunku transformacji mogą przybrać różne formy – w końcu każda firma przejdzie inną drogę transformacji. Poniżej znajdziesz jednak kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:
1. Zdefiniuj obszary transformacji
Tak, zmiana będzie dotyczyć całej Twojej firmy, ale musisz doprecyzować, na czym chcesz się skoncentrować najbardziej. Istnieje bardzo wiele narzędzi cyfrowych i łatwo jest po prostu wydać na nie pieniądze, oczekując, że praca wykona się sama. W rzeczywistości jeśli zainwestujesz w nieodpowiednie narzędzia, Twoja firma nie do końca na tym zyska. Spróbuj więc podzielić swoją działalność na najważniejsze obszary, a następnie zastanowić się, jakich zmian potrzebują, by mogły być jak najbardziej wydajne. Najczęściej dzieli się firmę na następujące obszary:
Pracownicy i kultura firmy: w jaki sposób można poprawić kulturę firmy, na przykład za pomocą wiadomości błyskawicznych
Procesy: jak można poprawić najważniejsze procesy w firmie, wykorzystując oprogramowanie finansowe zapewniające wspólny dostęp do danych takich jak wydatki
Klient: w jaki sposób można lepiej dotrzeć do klienta i utrzymać go — być może wystarczy przenieść sklep do Internetu, a może trzeba zaktualizować jego CMS
2. Budżet
Upewnij się, że dysponujesz odpowiednimi funduszami na swoje cyfrowe działania oraz że wydajesz pieniądze na najlepsze narzędzia. Najbardziej opłacalne są narzędzia wielofunkcyjne. Na przykład Dropbox to nie tylko bezpieczne miejsce do przechowywania danych. Jest to również platforma ułatwiająca współpracę i komunikację oraz poprawiająca wydajność zespołu. Upewnij się również, że bierzesz także pod uwagę perspektywę czasową. Nie zakładaj „będziemy mieć X przez nieokreślony czas”, a raczej „nasz budżet pokryje roczną subskrypcję X”. Wiele narzędzi cyfrowych działa w oparciu o model SaaS – przygotuj się więc na stały wydatek, a nie na jednorazową opłatę.
3. Przydzielenie pracownikom zadań
O ile technologia cyfrowa może podnieść poziom wydajności, to może ona również wprowadzić zupełnie nowe procesy do Twojego zespołu. Na przykład obecność w mediach społecznościowych będzie wymagała koordynatora ds. mediów społecznościowych, a strona internetowa będzie potrzebować specjalisty od treści. To może być świetna szansa na rozwój Twojego zespołu, który stanie przed nowymi wyzwaniami. Może to również oznaczać, że konieczne będzie zatrudnienie nowego pracownika odpowiedzialnego za te kluczowe zadania. Jeśli dopiero zaczynasz swoją cyfrową drogę, przyda Ci się do tego pewny zespół. To może wiązać się z przybyciem nowych pracowników. I tu wracamy do budżetu – musisz się upewnić, że masz odpowiednie środki.
4. Przemyśl swoje metody pracy
Procesy cyfrowe zaowocowały zupełnie nowymi sposobami pracy, takimi jak Agile. Te procesy skupiają się wokół komunikacji, pracy zespołowej i utrzymaniu wysokiej produktywności. To niezwykle ważne, by przyjrzeć się swoim obecnym procesom w pracy i zaktualizować je w razie potrzeby. Zwróć uwagę na to, że, tak jak wszystko, cyfryzacja będzie wiązała się z początkowymi problemami, więc upewnij się, by mieć w zanadrzu kilka dodatkowych tygodni na planowanie tej swoistej mapy drogowej.
5. Stale dbaj o rozwój cyfrowy
Sukcesu związanego z transformacją cyfrową nie odnosi się w jeden dzień. Współczesny świat szybko się rozwija, a Ty jesteś teraz częścią nowego, cyfrowego ekosystemu, więc musisz dotrzymać mu kroku. Upewnij się, że zawsze jesteś na bieżąco ze sprawdzonymi procedurami i podstawowymi zasadami. Stały rozwój zawodowy bardzo pozytywnie wpływa również na kulturę firmy i utrzymanie utalentowanych pracowników, jest to więc korzystne dla wszystkich.
Przykłady technologii cyfrowej i jej definicja - VidaBytes
Pokażemy Ci definicję i inne przykłady technologii cyfrowej w całym tym wspaniałym artykule; W ten sposób dowiesz się więcej na ten ciekawy temat, który jest obecnie modny na świecie. Zostań, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
Przykłady technologii cyfrowej
Jednym z wielkich postępów na planecie technologii, który najbardziej naznaczył człowieka, było przejście ze świata analogowego do świata cyfrowego; iw ten sposób człowiek został przedstawiony z wielką łatwością w wykonywaniu swoich zadań.
Proces był niesamowicie szybki i nadal przebiega w niewiarygodnie szybkim tempie. Nie tak dawno wszystkie nasze urządzenia elektroniczne były analogowe, ale stopniowo każdy element wyposażenia zaczął być rewolucjonizowany przez technologię cyfrową.
Jednym z najbardziej wyraźnych przykładów tej ewolucji są nasze telefony komórkowe, w których cała ich obsługa jest cyfrowa w porównaniu z poprzednimi; Jednak nadal widzimy, że produkowane są analogowe telefony komórkowe, ponieważ wiele osób nadal korzysta z tego typu technologii. Inni przykłady technologii cyfrowejWidzimy je między innymi w samochodach, w naszych lodówkach, kuchenkach elektrycznych, ekspresach do kawy.
Definicja „technologii cyfrowej”
Na podstawie powyższego można już wywnioskować, czym jest technologia cyfrowa. Przede wszystkim, czym jest technologia? A co to jest cyfrowe? Z obydwoma pojęciami osobno, możemy następnie opracować bardziej konkretną definicję.
Definiowanie „technologii”, zgodnie z definicją podaną przez RAE:
"Zestaw teorii i technik pozwalających na praktyczne wykorzystanie wiedzy naukowej."
Z tego zestawu otrzymujemy serię produktów, które pomagają poprawić jakość naszego życia, a notabene ułatwiają nam pracę i zadania.
Z drugiej strony RAE definiuje „cyfrowy” jako:
„Mówiąc o urządzeniu lub systemie: który tworzy, prezentuje, transportuje lub przechowuje informacje za pomocą kombinacji bitów”.
Główny system, na którym opierają się produkty cyfrowe, jest binarny; norma oparta na kombinacji „0” i „1”, której komputery używają do przetwarzania, przesyłania, obliczania, odbierania i tłumaczenia informacji, abyśmy mogli je odczytać.
Teraz, gdy znasz definicję obu terminów osobno, określenie „Technologii Cyfrowej” byłoby zestawem narzędzi i technik opartych (w tym przypadku) na systemie binarnym, aby ułatwić ludzkie życie na Ziemi.
Tego typu technologia znacznie poprawia jakość życia, znacznie bardziej niż analogowa; Oprócz wykazania skuteczności i wydajności w wykonywaniu zadań, znacznie przyspiesza procesy i obliczenia, dzięki czemu możemy manipulować informacjami w nowy sposób.
Technologia cyfrowa a technologia analogowa
W tym artykule podaliśmy Ci definicję i przykłady technologii cyfrowej rozmawialiśmy też trochę o analogu. Pokażemy Ci, jakie są wtedy główne różnice między jednym a drugim:
Technologia analogowa Istnieje wiele trudności, jeśli chodzi o przetwarzanie informacji i/lub danych uzyskanych za pomocą technologii analogowej, ponieważ zwykle odbywa się to ręcznie.
Odbierane sygnały są realizowane w sposób ciągły i ciągły; oznacza to, że dane przechodzą od jednego do jednego, aż wszystkie zostaną pokryte. Powoduje to wolniejsze działanie. Technologia cyfrowa W celu przetwarzania danych odbywa się to w sposób nieciągły; to znaczy przeskakuje pomiędzy pośrednimi punktami informacji. Jak powiedzieliśmy wcześniej, użyj systemu binarnego.
Obliczanie i przetwarzanie informacji odbywa się szybciej i dokładniej, z bardzo małym marginesem błędu i bardzo precyzyjnie.
Technologia cyfrowa dzisiaj
Jak już wspomnieliśmy, technologia cyfrowa poprawiła w pewien sposób iw dużym stopniu jakość życia człowieka; będąc w stanie ułatwić wiele zadań i zautomatyzować zadania, podczas gdy technologia analogowa może zająć (na przykład) tygodnie, a cyfrowa może zająć nawet kilka dni.
Możliwość przenoszenia zdjęć, muzyki i filmów w wygodnym urządzeniu i oglądania ich w dowolnym miejscu, jak dotychczas; Oprócz tego, że wcześniej urządzenia pamięci masowej miały bardzo mało miejsca na przechowywanie treści, a dziś ta możliwość jest prawie nieskończona.
Oczywiście nie wszystko jest w kolorze róż, czy miodu na płatkach; odkąd technologia miała nas zbliżyć, tak naprawdę oddaliła nas od ludzi. Wielu z nas zdecydowanie woli żyć przywiązanych do naszych sieci społecznościowych i komunikować się za pośrednictwem komunikatorów internetowych, niż komunikować się osobiście z innymi.
Gry w ogóle, dość duże i szerokie pole; dziś częściej widuje się dzieci i młodzież grającą w gry wideo na konsolach, komputerach lub telefonach komórkowych; niż bawienie się lalkami czy torami samochodowymi.
Jak wszystko w życiu, nic nie jest doskonałe i wszystko będzie miało zarówno zalety, jak i wady, gdy coś robimy lub wykorzystujemy.
Przykłady technologii cyfrowej
W tej sekcji przedstawimy podsumowanie 15 przykładów tego typu technologii; Zobaczymy te najczęstsze i te, z których my, jako zwykli ludzie, korzystamy codziennie lub często.
Telewizja i kabel cyfrowy
Wcześniej i nie przesadzamy mówiąc, że nieco ponad 10 lat temu pojawiły się telewizory cyfrowe; Urządzenia elektroniczne LED lub Plasma, które dawały użytkownikowi świetny wizualny spektakl, ponieważ dawały znakomitą rozdzielczość (lub jakość obrazu); sprawianie, że wydają się one ostrzejsze, wyraźniejsze, z bardziej realistycznymi kolorami i niesamowitym realizmem, to jak bezpośrednie oglądanie świata.
Posiadamy również wiele funkcji, które oferują nam szeroką gamę opcji, urządzenia te są nazywane Inteligentny telewizor, a co za tym idzie jego wielka różnica w porównaniu z telewizorami z przeszłości, które nie miały tych właściwości i opcji. W przeszłości posiadanie jednego z tych inteligentnych telewizorów było przywilejem, z którego wszyscy nie mogli się cieszyć; dzisiaj ludzie częściej mają przynajmniej jeden Inteligentny telewizor.
Fotografia cyfrowa
Podobnie jak telewizory, kamery przeszły wielką ewolucję i zmiany; jego największym aspektem była możliwość robienia zdjęć o wysokiej rozdzielczości obrazu. Innym z najważniejszych aspektów jest to, że mają prawie nieograniczone miejsce do przechowywania i zapisują obrazy cyfrowo; mieć je pod ręką na telefonie, tablecie lub komputerze, bez potrzeby rolki fotograficznej i udać się w określone miejsca, aby wywołać i mieć zdjęcie; ponadto pozwalają nam błyskawicznie udostępniać je w internecie.
Do robienia zdjęć nie jest konieczne posiadanie aparatu fotograficznego, ponieważ smartfony Zawierają kamery o niesamowitej rozdzielczości i z wieloma opcjami; oczywiście dla profesjonalnych fotografów telefon nie da takich rezultatów jak profesjonalny aparat.
Komunikacja cyfrowa
Inne z przykłady technologii cyfrowej i bez wątpienia jeden z najczęściej używanych przez ludzi w dzisiejszych czasach. Dzięki wielkim postępom Internetu możemy komunikować się z kimkolwiek z dowolnego miejsca na świecie, niezależnie od naszej lokalizacji; To przekroczyło granice, ponieważ nie trzeba jechać do centrum, aby wykonywać połączenia międzynarodowe i kontaktować się z przyjaciółmi i / lub rodziną.
W tych przykładach znajdujemy wiele aplikacji i programów, wszystkie na naszym komputerze lub lepiej, na naszych telefonach. Możemy kontaktować się z Tobą za pomocą wiadomości tekstowych, notatek głosowych, połączeń lub połączeń wideo; Ponadto możliwe jest nawet organizowanie spotkań online, bez konieczności przebywania wszystkich zaangażowanych osób w tym samym miejscu.
W tej sekcji mamy WhatsApp, Telegram, GoogleMeet, Zoom i niezliczone inne programy, które pozwolą nam łączyć się z resztą świata. Należy również dodać, że za pośrednictwem tych samych aplikacji możliwe jest nawet przesyłanie wszelkiego rodzaju plików, takich jak muzyka, zdjęcia, filmy, dokumenty i inne.
Telefony cyfrowe
Telefony cyfrowe to kolejny z wielkich cyfrowych postępów technologicznych, możemy znaleźć telefony wszystkich rozmiarów oraz z wieloma i nieskończonymi funkcjami ułatwiającymi komunikację z użytkownikiem; również ograniczające, dla rozrywki tego samego. Jeśli przyjrzysz się uważnie, mamy wszystko, czego potrzebujemy w tym „małym” urządzeniu: od wiadomości (zwykłych i błyskawicznych) po rozmowy (lub rozmowy wideo), kalkulatory, almanachy, zegar (w tym minutnik, stoper, alarmy), zdjęcia, muzykę, filmy, gry wideo i wiele innych opcji.
W naszej dekadzie powszechne jest, że ogromna większość osób z jednym z tych telefonów nazywa się Smartfony; Wcześniej było to bardzo rzadkie, był to luksus, na który nie było wszystkich stać.
Gra wideo
Przemysł gier wideo był bardzo podziwiany i odrzucany przez niektórych podczas jego pobytu na świecie; Jeśli jesteś teraz trochę starszy (może 24 lata lub więcej), pamiętasz, jak wyglądały gry wideo z przeszłości i porównując je z dzisiejszymi, wielki postęp jest oczywisty.
Znajdujemy wiele gatunków, na każdy gust, a największą nowością jest ewolucja rozgrywki i bardzo realistyczna grafika. Obecnie jesteśmy w 8. generacji konsol: Playstation 4, Nintendo Switch i Xbox One; i oczywiście tuż za rogiem od 9. generacji: Playstation 5 i Xbox Series X. Komputer jest również jedną z „konsol” preferowanych przez graczy i zdecydowanie.
Tak wielki postęp cyfrowy w grach wideo, że możemy już znaleźć kilka kompatybilnych z wirtualną rzeczywistością; coś, co wcześniej nie było możliwe.
Cyfrowe ekspresy do kawy
Choć wydaje się to dziwne, jest to kolejny z tych przykłady technologii cyfrowej i tak, możemy znaleźć cyfrowe ekspresy do kawy; które są połączone przez internet i umożliwiają zdalne zarządzanie, co niewątpliwie ułatwia użytkownikowi serwis kawowy.
Inteligentne lodówki
Jak to czytasz, inteligentne lodówki; Podobnie jak cyfrowe ekspresy do kawy, te pierwsze mają również połączenie bezprzewodowe. Maszyny te posiadają cyfrowe ekrany, które pozwalają zobaczyć dostępne produkty wewnątrz lodówek; Mają również wiele opcji dla pracodawcy, takich jak między innymi kontrola temperatury, stan wilgotności.
Inteligentne kuchnie
W tym dziale odnosimy się nie tylko do kuchni jako takich, ale także do specjalistycznych urządzeń do gotowania i mycia naczyń i naczyń: piekarników, kuchenek mikrofalowych, rożna, zmywarek. Podobnie jak poprzednie urządzenia elektroniczne, lodówki i ekspresy do kawy; Mają połączenie bezprzewodowe, które może łączyć się z naszym Wi-Fi i być w stanie śledzić z naszym smartfony. Dzięki temu poznamy czas gotowania, ile czasu zajmuje gotowanie czegoś, przyjrzymy się stanowi jedzenia, bez konieczności oglądania piekarnika; możliwość kontrolowania m.in. temperatury.
Ponadto w niektórych urządzeniach możemy znaleźć ciekawą funkcję, taką jak funkcja recyklingu, w celu uzyskania bardziej wydajnego recyklingu.
Inteligentne odkurzacze
Urządzenia te oferują nam bardzo wygodne i szybkie sprzątanie naszego domu, mogąc przejść przez każdy zakamarek naszego domu i efektywniej wykonywać naszą pracę. Niektóre z tych urządzeń nie mają już irytującego kabla z dawnych czasów; co ułatwia czyszczenie.
Zakupy
Słynne usługi dostawa, znajdują się tutaj, kolejny z przykłady technologii cyfrowy. Za pośrednictwem naszych komputerów lub telefonów możemy poprosić o zakup menu żywności lub rynku, jakiegoś cyfrowego lub niezbędnego produktu do naszego domu i poprosić o dostawę do drzwi naszego domu; wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu.
Płatności można dokonać również drogą elektroniczną, bez użycia gotówki; dzisiaj mamy do tego wystarczająco dużo narzędzi.
Leki
Jeśli chodzi o leki, wiele szpitali zostało zmodernizowanych przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń; zostały one unowocześnione i udoskonalone, aby ułatwić pracę lekarzom i pielęgniarkom. Pozwoliło to na uzyskanie lepszych wyników i lepszej analizy w testach dla pacjentów i szybszej w tym.
Wyposazenie dzwiekowe
Sekcja ta wykazała również zaskakujący postęp technologiczny, podczas gdy wcześniej konieczne było użycie wielu starych i prymitywnych urządzeń do nagrywania muzyki i dźwięku.
Obecnie wystarczy kilka lub nawet jeden cyfrowy sprzęt, aby kontrolować i manipulować wszystkim, co jest niezbędne do nagrywania muzyki; Zapewnia to producentom większą łatwość pracy, a ponadto narzędzia są teraz znacznie bardziej wszechstronne, oferując dużą różnorodność opcji; oprócz tego, że uzyskana jakość dźwięku jest oczywiście i będzie znacznie lepsza niż ta uzyskana wcześniej.
Drukarki cyfrowe
Drukarki cyfrowe były wspaniałym wynalazkiem i przełomem w rozwoju technologicznym; otrzymujemy lepsze obrazy oraz lepszą i wyższą jakość druku. Te drukarki mają również połączenie bezprzewodowe, a także wiele przykłady technologii cyfrowej które opisaliśmy w tym artykule.
Panel sterowania, który wcześniej był oparty na przyciskach, jest teraz zastępowany panelami cyfrowymi, w sposób dotykowy; aby zapewnić im lepszą wydajność, a także bardziej futurystyczne projekty. Ale ważniejsze niż jego estetyka wizualna, jest jej wykonanie, które należy podziwiać.
Filmy cyfrowe
Postęp technologiczny pozwolił nam zapisywać nasze filmy w dowolnym miejscu: na jakimś urządzeniu USB, na komputerze, na jakiejś pamięci SD; a nawet na naszych telefonach komórkowych. Nie mamy już ograniczenia, że można je nagrywać tylko na płytach CD lub DVD, jak wcześniej, a także mamy możliwość zapisania dużej liczby filmów, z których wszystkie mają doskonałą jakość obrazu i dźwięku.
Zauważysz, że mamy wiele opcji rozdzielczości filmów, a obecnie najwyższa jakość obrazu to 8k; z superrealistyczną rozdzielczością. Będziemy mieli również możliwość edycji tych filmów za pomocą własnego telefonu komórkowego, naszego komputera lub zrobić to na tych samych stronach internetowych.
Pieniądz elektroniczny lub cyfrowy
W tej ostatniej sekcji zamykamy 15 przykłady technologii cyfrowej które obecnie dominują na światowym rynku; wszystko po to, abyś miał odniesienie i mógł znacznie lepiej zrozumieć, o co chodzi w tej technologii. I jak to czytasz, są to pieniądze cyfrowe, podczas gdy wcześniej fizyczny był jedynym sposobem zapłaty; Teraz możemy dokonywać transakcji za pośrednictwem stron naszych banków, można to zrobić zarówno na telefonie, jak i na tym samym komputerze.
Ponadto na tym samym telefonie za pomocą niektórych opcji można dokonać płatności bez korzystania ze strony; po prostu wprowadź niezbędne dane przez sms i voila, pieniądze dotrą natychmiast. Nie możemy oczywiście zapomnieć o kryptowalutach, usłudze, która jest w pełnym rozkwicie i pojawia się.
Jeśli bardzo interesujesz się nowoczesną technologią, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym dowiesz się o niej więcej i zobaczysz więcej opcji: Przykłady nauk technicznych i techniki.
W następnym filmie, który Was zostawimy, pokażemy kilka wynalazków związanych z technologią cyfrową; Mam nadzieję, że podobał Ci się nasz artykuł i był dla Ciebie bardzo pomocny.
Rzeczpospolita Cyfrowa – Jak Internet i technologie cyfrowe zmieniają naszą rzeczywistość? - Fundacja Widzialni
Fundacja Widzialni miała przyjemność uczestniczyć w dzisiejszej konferencji organizowanej przez Rzeczpospolitą ”Rzeczpospolita Cyfrowa – Jak Internet i technologie cyfrowe zmieniają naszą rzeczywistość?”. Spotkanie miało miejsce w Warszawie i było jednym z ważniejszych forum w Polsce, które pozwoliło na pochylenie się nad tematem cyfrowych zmian i ich konsekwencji w otaczającej Nas rzeczywistości. Pośród znamienitych prelegentów, swój głos w debacie zabrał również Prezes Fundacji Widzialni, Marek Zwoliński.

Żyjemy w dużym tempie w świecie ciągle następujących przemian. Jest to szczególnie widoczne poprzez wciąż rozwijające się technologie, w tym technologie cyfrowe. W definicję zmian samoistnie wpisane jest nastawienie na sukces, postęp i służebny charakter w stosunku do człowieka, obywatela danego kraju. Jak mówią organizatorzy Konferencji:
Cyfryzacja i nowe technologie coraz bardziej wpływają na nasze życie. Gospodarce dają perspektywę rozwoju, wpływają na podnoszenie konkurencyjności i dostarczają nowych możliwości biznesowych, a Państwu i społeczeństwu pomagają lepiej funkcjonować.
Nasuwają się jednak pewne pytania może nawet wątpliwości. ”Jak informatyzacja wpływa na rozwój konkurencyjnej gospodarki opartej o nowoczesne technologie?” ”Czy jesteśmy gotowi na rewolucję cyfrową we wszystkich dziedzinach naszego życia?” I słusznie, nie zawsze bowiem zmiana jest zmianą na lepsze. By taką była należy się do niej odpowiednio przygotować. Przemyśleć jej konsekwencje, postrzegać nie tylko w kategoriach nowych możliwości, ale również pewnych zagrożeń, które mogą jej towarzyszyć. Powyższe pytania stanowiły przedmiot dzisiejszej debaty, z pewnością nie było możliwe wyczerpanie niezwykle obszernego zagadnienia jakim jest rozwój technologii cyfrowych i jego wpływ na Naszą rzeczywistość. Jest to jednak dobry początek dialogu, wymiany myśli i doświadczeń wśród decydentów rynku tj. regulatorów, administracji samorządowej, operatorów, podmiotów dostarczających technologię i biorących udział w cyfryzacji i informatyzacji kraju.
Uczestników konferencji powitał Krzysztof Kowalczyk, Kierownik Działu Ekonomicznego Dziennika Rzeczpospolita. Po krótkim wstępie uczestnicy wysłuchali otwierającego wystąpienia Minister Cyfryzacji, Anny Streżyńskiej. Wśród ważnych kwestii, o których mówiła Pani Minister znalazł się temat regulacji związanych z nowym dowodem osobistym tzw. pl.ID. Aktualnie Ministerstwo za godne naśladowania uznaje rozwiązania austriackie, dające obywatelowi możliwość samodzielnego wyboru najdogodniejszej formy dowodu osobistego np. dowodu na karcie kredytowej, karcie studenckiej, czy cyfrowego w telefonie. Ochrona danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwo to zdaniem Anny Streżyńskiej dwie najważniejsze sprawy wymagające konkretnych rozwiązań legislacyjnych. W swoich planach Ministerstwo w sposób szczególny akcentuje potrzebę szerzenia zaawansowanych kompetencji cyfrowych. Jak podkreśla Pani Minister:
Będziemy bardzo mocno stawiać na naukę programowania. Będziemy szkolić nauczycieli i trenerów programowania. Powinno to zadziałać na wszystkich poziomach edukacji. Drugi wątek w ramach kompetencji cyfrowych to edukacja osób dorosłych. Tych, które do tej pory wysokich kompetencji cyfrowych nie miały.
O bieżących tematach z zakresu rozwoju technologii cyfrowych mówili również Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Kolejnym punktem programu była ”Cyfrowa Polska 2025, McKinsey” o rozwoju, planach i potędze cyfryzacji niezwykle ciekawie opowiadali Daniel Boniecki, Dyrektor, Lider Praktyki TMT w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Afryce, McKinsey & Company oraz Wiktor Namysł, Dyrektor Zarządzający McKinsey & Company w Polsce. Eksperci McKinsey zaprezentowali raport ”Polska 2025. Nowy motor wzrostu w Europie” jak mówią jego twórcy:
Polska gospodarka ma potencjał, by rozwijać się w tempie ponad 4 proc. rocznie i do 2025 r. doścignąć europejską czołówkę. Najnowszy raport McKinsey & Company pt. ”Polska 2025. Nowy motor wzrostu w Europie” wskazuje, jak to osiągnąć. Analizujemy m.in. konieczne zmiany w energetyce, górnictwie i rolnictwie oraz wskazujemy branże, które mają potencjał, by stać się silnikami polskiej gospodarki (m.in. zaawansowane usługi dla biznesu, produkcja przemysłowa, sektor nowych technologii).
Drugą cześć konferencji stanowił panel dyskusyjny, podzielony na trzy bloki tematyczne:
Blok – Rzeczpospolita Cyfrowa, a rozwój gospodarczy Polski.
Gospodarzem debaty był Dariusz Fabiszewski Dyrektor Generalny Cisco, udział w debacie wzięli: Rafał Sukiennik, Dyrektor Departamentu Rozwoju Cyfrowego Ministerstwa Rozwoju;
Krzysztof Szubert, Doradca Strategiczny Minister Cyfryzacji;
Wiktor Namysł, Dyrektor Zarządzający McKinsey & Company w Polsce;
Rafał Kalisz, Wiceprezes Fibrain;
Paweł Surówka, Członek Zarządu PZU Życie SA;
Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu Unipetrol, Grupa ORLEN;
Piotr Puczyński, Wiceprezes Zarządu BGK. Blok – Rzeczpospolita Cyfrowa, a rozwój gospodarczy Polski
Gospodarzem debaty byał Iwona Wendel, Dyrektor ds. sektora publicznego ICM UW, udział w debacie wzięli: Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej;
Krzysztof Szubert, Doradca Strategiczny Minister Cyfryzacji;
Rafał Sukiennik, Dyrektor Departamentu Rozwoju Cyfrowego Ministerstwa Rozwoju;
Agnieszka Aleksiejczuk, Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego;
Piotr Skirski, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych, Cisco Poland;
Lidia Stępińska - Ustasiak, Ekspert ds. Big Data, ICM UW. Blok – Impet Cyfrowy wpływa na wszystkie aspekty naszego życia
Gospodarzem debaty była Urszula Zielińska, Redaktor w Dziale Ekonomicznym Dziennika Rzeczpospolita, udział w debacie wzięli:
Robert Kroplewski, Ekspert - Pełnomocnik Minister Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego;
Rafał Dziedzic, Dyrektor Strategii Funkcji Operacje Orange Polska;
Łukasz Bromirski, Dyrektor ds. sprzedaży Cisco Polska;
Marek Zwoliński, Prezes Fundacji Widzialni;
Jacek Królikowski, Wiceprezes Zarządu Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Dzisiejsza konferencja to słuszny kierunek, doceniamy każdą taką inicjatywę. Gratulujemy organizatorom i jednocześnie cieszymy się, że możemy być częścią platformy będącej miejscem rozmów o przemianach w technologiach cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia dostępności, która dla nas jest tematem numer jeden.
Przydatne linki
Leave a Reply